10th Wheelchair Curling Tournament Wetzikon 2017 Swiss Paraplegics Association
Rangliste
Rang Mannschaft Punkte Steine Ends Spiele
  1. All Star / Cassani
Cesare Cassani (Skip); Fabrizio Bich; Zandra Reppe; Imrich Lyocsa; Peter Zatko; Peter Nater (Coach)
0 0 0 0
SWEDEN / Petersson-Dahl
Viljo Petersson-Dahl (Skip); Ronny Persson; Mats-Ola Engborg; Kicki Ulander; Zandra Reppe; Mia Boman (Coach); Peter Narup (Coach)
0 0 0 0
SUI 1 / Wagner
Felix Wagner (Skip); Marcel Bodenmann; Claudia Hüttenmoser; Beatrix Blauel; Hans Burgener; Stefan Pfister (Coach); Daniel Andermatten (Coach)
0 0 0 0
DISVAL a.s.d. / Tabanelli
Andrea Tabanelli (Skip); Egidio Marchese; Emanuele Spelorzi; Angela Menardi; Fabrizio Ferrero; Roberto Mairo (Coach)
0 0 0 0
Lausanne Olympique / Décorvet
Eric Décorvet (Skip); Didier Recordon; Leo Gottet; Jocelyne Guignet; Christian Gringet (Coach)
0 0 0 0
SLOVAKIA / Duris
Radoslav Duris (Skip); Dusan Pitonak; Peter Zatko; Monika Kunkelova; Imrich Lyocsa; Frantisek Pitonak (Coach)
0 0 0 0
CC Wetzikon / Locher
Werner Locher (Skip); Daniel Schühle; Marlise Schwitter; Cornel Freund; Pedro Schoch; Maliwan Kistler; Harry Burger (Coach); Lorna Rettig (Coach)
0 0 0 0
SCOTLAND / Neilson
Aileen Neilson (Skip); Gregor Ewan; Hugh Nibloe; Robert McPherson; Angie Malone; John Doyle; Sheila Swan (Coach)
0 0 0 0
RCC St. Gallen / Hasler
Ivo Hasler (Skip); Burkhard Möller; Christine Betschart; Ewald Bannwart; Brigitte Huber; Heinz Bänziger
0 0 0 0
KOREA / Seo
Soon Seok Seo (Skip); Seung Won Jung; Jae Goan Cha; Min Ja Bang; Dong Ha Lee; Jong Chul Baek (Coach); Young Il Kwon (Coach); Bong Kyeong Hwang (Coach)
0 0 0 0
SUI 2 / Pfyffer
Raymond Pfyffer (Skip); Patrick Delacrétaz; Françoise Jacquerod; Claudia Baumgartner; Annegabrielle Mittaz (Coach); Daniel Andermatten (Coach)
0 0 0 0
GERMANY / Putzich
Christiane Putzich (Skip); Harry H. Pavel; Martin Schlitt; Heike Melchior; Christoph Gemmer; Toge Guldfeldt (Coach); Petra Schlitt (Coach); Bernd Weisser (Coach)
0 0 0 0
Aktuelle Spiele
1. Round, Fri. 13.10.2017 - 11:30
Rink: 1
All Star / Cassani SWEDEN / Petersson-Dahl
Rink: 2
SUI 1 / Wagner DISVAL a.s.d. / Tabanelli
Rink: 3
Lausanne Olympique / Décorvet SLOVAKIA / Duris
Rink: 4
CC Wetzikon / Locher SCOTLAND / Neilson
Rink: 5
RCC St. Gallen / Hasler KOREA / Seo
Rink: 6
SUI 2 / Pfyffer GERMANY / Putzich
2. Round, Fri. 13.10.2017 - 15:30
3. Round, Sat. 14.10.2017 - 10:00
4. Round, Sat. 14.10.2017 - 14:00
5. Round, Sun. 15.10.2017 - 08:30
6. Round, Sun. 15.10.2017 - 12:45
6. Runde, Sun. 15.10.2017 - 12:45